Přeskočit na obsah

Ohlasy na 20. ročník NTP od novinářů a přátel

Noc tuleních pásů je tu s námi už dvacet let a jejího jubilea si všimli široko daleko. Přikládáme pár odkazů, kde si o letošní Noci můžete přečíst. Pokud objevíte nějakou zmínku, která nám zde chybí, pošlete nám ji. Článek budeme aktualizovat.

Možná vůbec nejlépe se do závodní atmosféry můžete vžít s Míšou Bučkovou, která závod běžela s jednou z hlavních hvězd SkialpujFESTu a horským vůdcem Ivanem „Dosky“ Doškočilem [Se skialpovým bohem na vrchol Krkonoš].

„Zatímco festival probíhá podruhé a své vyznavače teprve oslovuje, závod Noc tuleních pásů je už legendou, která svých věrných oveček nastřádala mnoho. Had svítících závodníků také evokuje biblického ohnivého hada…“

Letošní ročník Noci a SkialpujFESTu si nenechal ujít ani Lukáš Vavrda z časopisu SNOW [Jak přivolat sníh? Skialpuj! Festival skitouringu v Peci se vydařil].

„Taky jsem trochu váhal (na slunci pod zasněženým 3 Cime s bombardinem), přiznám se, ale rozhodnutí nečekalo až na za pět minut dvanáct. Paní Zima zachránila letošní SkialpujFest i Noc tuleních pásů v Peci pod Sněžkou opravdu na poslední chvíli. O to lepší to bylo! Na Klondiku se až do rána slavila báječná podmínka i dvacítka na dortu.

Skvělý článek o závodě najdete rovněž na webu Tomáše Nohejla [SkialpujFest s Nocí tuleních pásů, která nikdy nekončí, slavili příchod sněhu i výročí] nebo na portálu Running2.cz. A další článek můžete najít třeba v Krkonošském deník.cz

Video od přátel z Dakoty

Nám organizátorům udělalo velkou radost video, které pro nás připravili přátelé z Dakoty a v němž se ohlížejí za celou dvacetiletou historii závodu.