Organizace startu!

11.01.2019

Sportovci, přinášíme Vám zásadní informace týkající se startu závodu. Oproti loňsku jsou to, kromě čipové časomíry, dvě velké změny. Tou první je zavedení slavnostního průvodu před startem a tou druhou je rozdělení startů do 4 vln.

Co to znamená? Protože se účastníte nejpočetněji obsazeného závodu široko daleko, chceme tomu dát náležitou slávu. Málokdy se sejde 400 skialpinistů na jednom místě a Pec pod Sněžkou je z toho nadšená, proto nám zastaví dopravu, abychom mohli z místa cíle projít po hlavní silnici s hudebním doprovodem (díky Red Bullu) až na místo ostrého startu. V praxi to znamená, že se po výkladu tratě na Klondiku musíme všichni přemístit pod Javor a seřadit se pod startovní oblouk - účast je povinná, protože zde dojde k načtení čipů do časomíry. Ano letos měříme závod elektronicky. Pokud by některý závodník tento krok vynechal, nebude mu změřen čas závodu. Start průvodu je v 16:45.

Následně projdeme v průvodu celým městem až na parkoviště u Kapličky, tam odstartuje v 17:00 první vlna, tedy kategorie Muži 1 a následně další. Vaši startovní vlnu už si můžete ověřit ve startovce zde. Ke startování ve vlnách jsme se rozhodli proto, abychom předešli velkému špuntu ve zúžení trati pod lanovkou na Ružohorky. Každé vlně bude změřen čistý čas závodu od místa ostrého startu. Čas pochodu městem se do výsledného času nepočítá! 

V propozicích najdete i upravený podrobný časový program.