Nová trasa NTP 2020

16.01.2020

Konec čekání a nervozního přešlapování! Díky usilovnému jednání a vstřícnosti skiareálu i KRNAPu se nám navzdory (nebo kvůli) počasí povedlo připravit náhradní trasu podobných parametrů jako byla ta původní. Čeká na Vás 3x výstup a sjezd, dohromady 12,5km a 800m stoupání. 

Díky této změně odpadá slavnostní průvod a startuje se opačným směrem na ostro pod omloukem Rock Pointu v 17:00. Časový program zůstává bez změny!

Start i cíl je na stejných místech jako loni. Start bude na botách. Poběží se po silnici do kopce a lyže nazouváme na spodní stanici Bramberku. Na vršek Bramberku po sjezdovce. Pak po svážnici (částečně nutno bruslit) a po cestě z kopce kolem Lyžařské boudy na vršek Zahrádek a dolů po sjezdovce. Dole nasadit pásy a nahoru při pravé straně Smrku jako na Muldu, kolem Husovky, dál k Pražské boudě a přes Slatinnou stráň. Na pásech pokračujeme na Vebrovku a na vrchol sjezdovek na Javoru. Po pravé straně sjezdovky sjíždíme pod chatu Dakota, tam otočka a zpět na vrchol. Zde sundat pásy a po Smrku až do cíle jako loni.

Podrobnější popis se dozvíte při sobotním výkladu trati a také zítra zde očekávejte přesnější záznam i s aktuálními fotkami. Na trase jsou kvůli teplotě riziková místa, která je třeba obejít, vyhnout se bahnu nebo překročit potok, ale přes to všechno, je krásně plynulá, jen trochu náročná, ale i zábavná. Takže se máte na co těšit, sportovci!

Uvidíme se v sobotu :)